حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

بهترین راه درمان سینوزیت چیست؟

در این مقاله علاوه بر آشنایی با سینوزیت بهترین راه درمان سینوزیت را هم می شناسید. سینوزیت به معنی التهاب سینوس است، که معمولاً به علت عفونت های ویروسی، باکتریایی و یا قارچی در افراد به وجود می آید. سینوزیت بیماری بسیار عمومی و شایع است که تعداد زیادی از بیماران بخش های تنفسی را به خود اختصاص داده است پس شناخت راه های درمان سینوزیت بسیار مهم است. سینوس ها حفره هایی در جمجمه انسان هستند که در حالت طبیعی باید تو خالی باشند و تنها هوا در آن ها جریان داشته باشد. مهم ترین و اصلی ترین سینوس ها در پیشانی، استخوان بینی، گونه ها (سینوس های ماگزیداری) و نیز چشم ها قرار دارند. سینوس ها در صورت سالم بودن مملو از هوا هستند و میزان مشخصی از مخاط، درون ما وجود دارد ولی عاری از میکروب، باکتری یا هر گونه عامل خارجی هستند.

 

فوراور لیوینگ

میگرن یک بیماری عصبی است که می تواند علائم متعددی را از خود نشان دهد. این بیماری بیشتر با سر درد های شدید و آزار دهنده مشخص می شوند. علائم آن ممکن است شامل تهوع، استفراغ، مشکل در صحبت کردن، بی حسی یا سوزن سوزن شدن و حساسیت به نور و صدا باشد. میگرن بیشتر در خانواده ها ارثی است و در سنین مختلف اثر گذار است. علائم میگرن امکان دارد یکی دو روز قبل از سر درد شروع شوند. علائم در این مرحله از بیماری می تواند شامل مواردی مانند: هوس های غذایی، افسردگی، خستگی یا انرژی کم، خمیازه های مکرر، پیش فعالی تحریک پذیری، سفتی گردن باشد. در میگرن همراه با هاله، هاله بعد از این علائم اتفاق می افتد در این مرحله هاله، امکان دارد در دید خود، حس حرکت و گفتار خود مشکل داشته باشند. چند مورد از این مشکلات عبارتند از: مشکل در حرف زدن، حس خستگی یا سوزن سوزن شدن در صورت، بازو ها یا پاها و یا شاید به طور موقت بینایی خود را از دست بدهند. مرحله بعدی به عنوان مرحله حمله شناخته می شود این مزمن ترین یا شدید ترین مراحل است که درد واقعی میگرن رخ می دهد. در بعضی افراد این می تواند در طول مرحله هاله رخ دهد. از علائم این مرحله می توان به افزایش حساسیت به نور و صدا، حالت تهوع، سر گیجه یا احساس ضعف، ضربان سر و احساس درد در سر اشاره کرد.
التهاب مفصل یا آرتریت می تواند به علت بیماری های خود ایمنی و ایجاد روماتیسم، به علت عفونت مفصل و یا به علت آرتروز ایجاد شود. تاندنیت، کشیدگی رباط و مشکلات بیومانیک مفصل می تواند موجب درد مفصل شوند. درد مفاصل می تواند نشان دهنده چند بیماری خطر ناک باشد پس درمان آن بسیار مهم است.

سینوزیت چگونه به وجود می آید؟

درد عضلات به طور تقریبی درد شایعی است که بیشتر به خاطر فعالیت های سنگین ورزشی، کاری و یا موارد دیگر ایجاد می شود و در بسیاری موارد از بین بردن آن به سادگی امکان پذیر است. تقریباً بیشتر افراد در برخی از مواقع احساس درد در عضلات خود را تجربه می کنند. از آن جا که تقریباً در تمام نقاط بدن شما بافت عضلانی وجود دارد این نوع درد را می توان عملاً در هر جایی از بدن احساس کرد. برای بعضی از دلایل شایع سینوزیت می توان کشیدگی عضلانی در یک یا چند نقطه از بدن، استفاده بیش از حد از عضله در حین فعالیت بدنی صدمه به ماهیچه در حین فعالیت یا ورزش را نام برد.

راه های درمان سینوزیت

این بیماری ها به طور معمول توسط یک عفونت ویروسی به وجود می آیند. که اغلب موارد خود به خود خوب می شوند و از بین می روند. راه های درمان سینوزیت باید اغلب به گونه ای باشند که با گرما دادن به نقاطی که سینوزیت وجود دارد باعث تسکین این بیماری شوند. یکی از این راه ها گذاشتن کمپرس گرم روی صورت می باشد. کمپرس گرم با تخلیه مخاط از سینوس ها باعث تسکین این بیماری می شود. راه دیگر برای درمان این بیماری محلول آب نمک می باشد، محلول آب نمک به تخلیه و باز شدن بینی کمک بسیاری می کند. و همین طور می توانیم از کرم هایی که به این گونه درد ها گرما می بخشند و باعث تسکین این بیماری می شوند استفاده کنیم. این افراد باید آب بدنشان را حفظ کنند و مایعات فراوانی بنوشند. نوشیدن مایعات گرم همچون یک چای گیاهی می تواند به تسکین سینوزیت کمک کند. البته راه های دیگری از جمله قرص های مسکن و قطره ضد انعقاد بینی، قطره و آنتی بیوتیک ها وجود دارند که آن ها هم به نوبه ی خود باعث درمان این بیماری می شوند. استفاده از یک مرطوب کننده در محل کار و خانه باعث می شود گرفتگی های سینوزیت بهبود پیدا کند. افراد مبتلا به سینوزیت با انجام دادن ماساژ صورت، دفع مخاط محبوس درون سینوس با استفاده از یک معجون، بخار گرفتن، شستشوی بینی با آب نمک، استفاده از ویتامین C و آلوئه ورا می توانند گرفتگی بینی خود را بر طرف کنند و راحت نفس بکشند.

راه های درمان میگرن

میگرن هم بیماری است که اغلب با گرما بخشی به این بیماری می توانید به این بیماری التیام ببخشید. می توانید برای درمان این بیماری از کمپرس گرم روشی مؤثر برای التیام بخشی به این بیماری است استفاده کنیم. همچنین باید فشاری که ممکن است از طرف کش مو، پوشیدن کلاه و پیشانی بند روی سر احساس شود، از بین برود. باید تا حد امکان هم از چیزهایی که باید جویده شوند پرهیز کرد. کافئین برای درمان مؤثر است، اگر به اندازه کافی چیزی که کافئین دارد را زود بخورید می تواند سر درد را کم کند و همچنین می توانیم دارو های بدون نسخه ضد درد مثل استامینوفن استفاده کنیم (با مشورت پزشک). البته اگر بیش از حد میل کنید ممکن است سر درد های خاص خود را ایجاد کند. راه های دیگری هم وجود دارند که در دوره ی درمان این بیماری کمک بسیاری می کند از جمله: استفاده از زنجبیل، منیزیم، ویتامین های B و همینطور ماساژ دادن و استراحت کردن مؤثر می باشد. اما بهترین درمان میگرن استفاده از محصولی است که کاملاً گیاهی باشد و استفاده از آن در خانه کاملاً راحت باشد. روش های گیاهی اعتیاد آور نیستند و کاملاً استفاده از آن ها راحت و مفید است.

راه های درمان درد های مفصلی و عضلانی

درد های مفصلی و عضلانی که اغلب موارد از ورزش های سخت و طاقت فرسا به وجود می آیند راه های درمانی از جمله استراحت کردن دارند. استراحت کردن یک درمان ساده و مؤثر است که باعث می شود عضله یا عضلاتی که آسیب دیده اند، تسکین یابند. راه دیگر برای درمان گذاشتن کمپرس یخ می باشد که راهی بسیار مؤثر است. همچنین می توانند عضله ای که آسیب دیده را با باند کشی ببندید و آن را تحت فشار بگذارید. در صورت امکان عضله ای که آسیب دیده را بالاتر از سطح قلب خود نگه دارید، راهکاری مناسب برای درمان این بیماری می باشد. البته راه های درمانی این بیماری با دارو هم وجود دارد. یکی از این راه ها داروهای ضد التیاب غیر استروئیدی است و دومین راه شل کننده های عضلانی می باشد که برای کاهش درد آسیب های حاد و مزمن عضلانی استفاده می شود.
در افراد مبتلا به درد مفاصل و عضلاتی، سر درد میگرنی و سینوزیت توصیه می شود که جهت درمان سینوزیت و دردهای مفصلی، تغذیه مناسب داشته باشند این تغذیه شامل مایعات مرکبات ویتامین C میوه و سبزیجات می باشد.

آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا شامل ویتامین های D، C، B، A، دارای گلیکوپروتئین، پلی ساکارید و ترومبوکسان B2، A2 و نوعی پروستاگلاندین است. همچنین آلوئه ورا خاصیت ضد التهابی و تسکین دهندگی دارد، ژل آلوئه ورا مملو از فتوشیمیایی های است که می توانند درد را کم تر کند، از التهاب کاسته و رطوبت پوست و در نتیجه مکانیسم التیام زخم را بهتر کند. این خصوصیت های آلوئه ورا از اثرات هایپوگلیسمیک آن ناشی می شوند. آلوئه ورا دارای مواد مغذی، ویتامین و مواد و معدنی می باشد که برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. گرما بخشی یکی از خاصیت های ژل آلوئه ورا است که برای درمان سینوزیت، میگرن و درد های عضلاتی بسیار قابل توجه است.. از دیگر ویژگی های آلوئه ورا مرطوب کنندگی بسیار آن است زیرا درصد بسیاری از این گیاه تشکیل شده از آب است. رطوبت نیز مانند گرما بخشی تأثیر بسیاری در درمان سینوزیت دارد. مصرف ژل آلوئه ورا قدرت ایمنی بدن را بالا برده و کمک می کند که سموم در بدن تجمع نکند و همچنین به سلول های بدن حیات می بخشد و باعث نرمال شدن متابولیسم بدن می شود.

محصول هیت لوشن آلوئه ورا (Aloe Heat Lotion)

 

آلوئه هیت لوشن (لوسیون گرمازا، ضد درد، ضد گرفتگی عضلات) Aloe Heat Lotion

این لوسیون نرم کننده غنی، دارای عناصر گرما بخش است که برای درمان اینگونه بیماری ها بسیار مؤثر است. این کرم با خاصیت گرم کنندگی و آرامش بخشی و همچنین متعادل کننده بدن درمانی بسیار مؤثر و فوق العاده برای بیماری های سینوزیت، میگرن و درد عضلات و مفصل ها می باشد. این محصول کاملاً گیاهی است و برای مصرف روزانه فوق العاده ترین راه تسکین و درمان گرفتگی های بعد از پیاده روی ورزش است. آلوئه ورا اصلی ترین ماده سازنده این محصول است که از خشکی پوست جلوگیری می کند. این محصول فوق العاده بهترین پیشنهاد برای درمان سینوزیت و دیگر بیماری های معرفی شده در این مقاله است که PH بدن را ثابت نگه می دارد.

جهت سفارش این محصول می توانید در اینجا کلیک نمایید.

 

منبع: foreverliving.com

رویا عمادی
ارسال دیدگاه
X