حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

درمان زخم پای دیابتی

دیابت یک بیماری خود ایمنی است، ما هر چیزی می خوریم در بدنمان تبدیل به کلوگز می شود و در صورت نیاز بدن ما آن را به انرژی تبدیل می کند. در بعضی از افراد بدن نمی تواند قند مصرف شده را جهت تولید انرژی بسوزاند اینگونه آن فرد مبتلا به دیابت شده است و به همین دلیل مستعد زخم پای دیابتی می باشد. هورمونی در بدن ما بنام انسولین وجود دارد که کار این هورمون این است که قفل سلول ها را باز کند و سبب می شود که گلوکز وارد سلول شده و به مصرف انرژی برسد. دیابت و انواع زخم های دیابتی از جمله زخم پای دیابتی، زمانی به وجود می آید که بدن ما انسولین کافی برای وارد کردن گلوکز به داخل سلول نداشته باشد و یا بدن مقدار انسولین را تولید می کند اما سلول ها به انسولین پاسخ نمی دهند، این باعث می شود گلوکز در خون فرد افزایش یابد و قند فرد بالا رود. یکی از عوارضی که دیابت به دنبال دارد و بسیار هم آزار دهنده می باشد، زخم پای دیابت است.
تقریباً ۱۵ درصد مبتلایان به دیابت گرفتار زخم پای دیابتی می شوند و تقریباً ۸۴ درصد موارد قطع قسمت انتهای پا را تشکیل می دهد. به طور معمول دلیل اصلی ایجاد زخم، فقدان حس درد در زمینه نوروپاتی است. از جهتی دیگر خود نوروپاتی پوست پا را خشک و شکننده می کند و شرایط را برای ترک برداشتن پوست، افزایش می دهد. از جهت دیگر به دلیل اختلال سیستم ایمنی، ساز و کار مقابله با میکروب ها در افراد دیابتی دچار اختلال است، و زخم مبتلایان به دیابت عفونی می شود. از طرفی دیگر به دلیل درگیری عروقی، خون رسانی به بافت های آسیب دیده مختل است و همین بهبود بافت را با اختلال مواجه می کند. اما این بیماری لاعلاج نیست و قابل درمان است و روش هایی از جمله کرم ها و مرطوب کننده ها و روش های دیگر هم شامل شستشو و پانسمان مناسب و استفاده از آنتی بیوتیک می باشد.

زخم پای دیابتی چگونه به وجود می آید؟

دیابت بیماری است که همیشه با فرد مبتلا همراه است. اگر زخم پای دیابتی در فرد به وجود بیاید باید حتماً به طور کامل آن را درمان کند، چون ممکن است زخم های کوچک و جزئی به زخم های بزرگ و جدی تبدیل شوند. علت های شایع در به وجود آمدن زخم پای دیابت شامل:

• راه رفتن در کفش های جدیدی که راه رفتن در آن سخت باشد
• احساس کنید کفش هایتان تنگ شده است
• احساس کنید سنگ کوچکی در کفش هایتان گیر کرده است
• پاهایتان خشک شود

افراد مبتلا به دیابت دچار یک نوع آسیب عصبی می شوند که این آسیب اکثراً در پاها رخ می دهد. اگر در پاهایتان هیچ احساسی نداشته باشین ممکن است متوجه زخم پای دیابتی یا بریدگی های کوچک نشوید و در صورت توجه نکردن و درمان کامل، این زخم ها یا بریدگی ها ممکن است بزرگ تر و بدتر شوند. کسانی که مبتلا به دیابت هستند باید به طور مرتب پاهای خود را بررسی کنند و از خشکی پوستشان جلو گیری کنند، خشکی پوست باعث به وجود آمدن زخم و بد تر شدن آن می شود. قبل و بعد از زمانی که دچار زخم شدند با استفاده از کرم های مخصوص طبیعی و گیاهی پوست خود را مرطوب نگه دارند.

بیماری اگزما پوست چیست؟

اگزما یا دراماتیت به حالتی از پوست می گویند که در آن فرد دچار خارش، قرمزی، التهاب و پوسته ریزی می شود. علایم اگزما خارش شدید، قرمزی پوست، جوش های ریز، پوسته پوسته شدن پوست و خشکی پوست است. این بیماری می تواند نواحی مختلف بدن را درگیر می کند؛ اگزمای دست، اگزمای پوست سر و درماتیت سبورئیک از انواع این بیماری هستند. برای کاهش علایم اگزما حتماً یک لایه ضخیم پماد یا کرم مرطوب کننده که تهیه شده از مواد گیاهی و طبیعی باشد و برای درمان اگزما کاملاً مفید می باشد استفاده کنید. این کرم مرطوب کننده باعث جلوگیری از خشکی پوستتان می شود و پوست را مرطوب نگه می دارد، این افراد باید از گرما یا تعریق بیش از حد، حضور در هوای بسیار خشک، استرس یا نگرانی، تغییرات ناگهانی دما، صابون یا محصولات پاک کننده خشک، استفاده از عطر و مراقبت نکردن از پوست خشک به شدت پرهیز کنند.

زخم بستر چگونه بوجود می آید؟

زخم بستر به آسیب بافت های بدن همچون درم، ایپتریم، ماهیچه و پوست در اثر فشار در دراز مدت گفته می شود که ممکن است در یک یا چند نقطه از بدن باشد. عواملی که باعث به وجود آمدن زخم بستر می شوند؛ خوابیدن طولانی مدت در یک وضعیت ثابت، سائیدگی در صندلی یا بستر، استفاده از لگن بیمار نامناسب یا کشیدگی با ملحفه می تواند باعث زخم بستر شود. در صورت مراقبت های منظم در طی هفته های اول زخم بستر درمان می شود. علاوه بر پرستاری استفاده از کرم های مخصوص برای درمان این زخم ها می تواند کار ساز و مفید باشد.

مشکلات عفونی و قارچی پوست چگونه به وجود می آید؟

قارچ ها تقریباً همه جا حضور دارند. این دوستان میکروسکوپی به وفور یافت می شوند، بعضی از این قارچ ها سالیان طولانی روی پوست شما جا خشک می کنند و مشکلی هم ایجاد نمی کنند اما ممکن است این قارچ ها تحت تأثیر محرک ها رشد کنند و تکثیر شوند در این مواقع مشکل عفونت قارچی به وجود می آید. قارچ پوستی می تواند روی سطح پوست به وجود بیاید و باعث عفونت پوست شود، در این مواقع استفاده از درمان های خانگی و طبیعی یکی از مؤثرترین روش ها می باشد. به طور مثال استفاده از سرکه سیب، ماست ساده، سیر، روغن درخت چای، چای، روغن پونه ی کوهی، برگ زیتون، زرد چوبه، آلوئه ورا، اب انگور وحشی و روغن نارگیل می تواند راه های خانگی و گیاهی باشد. کرم ها می توانند باعث درمان و از بین رفتن عفونت های قارچی شوند.

مواد درمانی و مغذی برای زخم پای دیابتی ، اگزما، زخم بستر و زخم قارچی!

داروهایی وجود دارد که برگرفته از مواد طبیعی هستند که با استفاده از ویتامین ها و مواد مغذی باعث درمان این بیماری ها می شوند. پزشکان و متخصصان بر این عقیده هستند که بیماری ها تا جایی که امکان دارد با روش های طبیعی و مواد مغذی درمان شوند. اینگونه بیماری ها هم از آن دسته هستند که روش های درمان طبیعی زیادی دارند از جمله روش هایی مانند: آلوئه ورا، کرم های ضد باکتریایی و مرطوب کننده، عسل و غیره.

ژل آلوئه ورا چگونه باعث درمان زخم پای دیابتی ، اگزما، زخم بستر، و زخم های قارچی می شود؟

ژل آلوئه ورا شامل ویتامین های D، C، B، A، دارای گلیکوپروتئین، پلی ساکارید و ترومبوکسان B2، A2 و نوعی پروستاگلاندین است. همچنین آلوئه ورا خاصیت ضد التهابی و تسکین دهندگی دارد، ژل آلوئه ورا مملو از فتوشیمیایی های است که می توانند درد را کم تر کند، از التهاب کاسته و رطوبت پوست و در نتیجه مکانیسم التیام زخم را بهتر کند. این خصوصیت های آلوئه ورا از اثرات هایپوگلیسمیک آن ناشی می شوند. با استفاده از ژل آلوئه ورا می توانید مرحمی بر این زخم های آزار دهنده بگذارید. این بیماری ها به مواد معدنی، مغذی و ویتامین ها نیاز دارند. ما باید از داروهایی استفاده کنیم که در عین حال خاصیت مرطوب کنندگی دارند و این مواد را به بدن و زخم های ما برسانند و همینطور خاصیت ضد باکتریایی و ضد عفونی کنندگی داشته باشند.

 

عسل چگونه باعث درمان زخم پای دیابتی ، اگزما، زخم بستر و زخم های قارچی می شود؟

در ادامه می توانیم از اثرات عسل بر روی این زخم ها نام برد. عسل دارویی طبیعی و بسیار مغذی برای درمان اینگونه زخم ها می باشد. وقتی که شما عسل را بر روی این زخم ها می گذارید در اینجا پس از برداشت پوست و باکتری مرده لایه عسل وارد زخم می شود. عسل به علت خاصیت اسیدی خود باکتری را از بین می برد و از بروز عوارض مقاومت باکتریایی که در معرف آنتی بیوتیک های استاندار دیده می شود پیشگیری می کند. ما می توانیم با روش های کاملاً طبیعی و خانگی از بین ببریم، ما با استفاده از مواد معدنی و مغذی و در عین حال طبیعی می توانیم این بیماری ها را درمان کنیم و بر آن تسکین ببخشیم و از درمان های سخت و طاقت فرسا که باعث آسیب های بیشتری به خود می شوند دوری کنیم. روش دیگری که برای درمان اینگونه بیماری ها وجود دارد، کرم ها و مرطوب کننده هایی هستند که شامل مواد طبیعی و گیاهی متناسب با بیماری های هر شخص تهیه شده است.

کرم پروپولیس فوراور (Aloe Poopolis creme )

کرم پروپولیس مرطوب کننده ای فوق العاده است که سرشار از مواد مغذی و معدنی می باشد. این کرم با استفاده از مواد مغذی، معدنی و ویتامین ها که شامل E و A می باشد بهبودی کامل را بیماری های پوستی از جمله زخم پای دیابتی، اگزما، درمان جوش و آکنه، درمان جای سوختگی، زخم بستر و همچنین مشکلات عفونی و قارچی پوست ببخشد. این کرم ساخته شده از بره موم و آلوئه ورا می باشد، که دارای مواد کاملاً طبیعی و گیاهی است. شما می توانید با استفاده از این کرم مواد معدنی را به بدن تزریق کنید و در دوره ی التیام بخشی به این بیماری کمک بسیار مفیدی به خود بکنید.

جهت سفارش این محصول می توانید در اینجا کلیک نمایید.

 

منبع: foreverliving.com

رویا عمادی
ارسال دیدگاه
X